Začneme dodržováním základních hygienických pravidlel:

V době viróz si často myjte ruce, zejména při přímém kontaktu s nemocnými nebo v jejich okolí. Oficiální instruktážní video je tady. Samozřejmostí je používání mýdla.  Pokud potřebujete „větší čistotu a jistotu“, použijte na ruce i desinfekční prostředek na bázi alkoholu.

Lidé s akutním respiračním onemocněním by měli dodržovat „etiketu kašle“ = dostatečná vzdálenost od jiných osob, krýt ústa a nos kapesníkem (kašlat a kýchat případně do rukávu). Pokud onemocníte, buďte ohleduplní. Zůstaňte doma a nešiřte tak onemocnění dále.

MiniMax

V Euroně máme ideálního pomocníka, který se vejde do kabelky nebo kapsy, takže ho můžeme mít stále s sebou. Je to náš malý velký MiniMax. Jen nastříkáte, necháte působit a setřete. Vysoce koncentrovaný. 30ml. Objednací kód 3017. A navíc mooooc pěkně čistě voní. 🙂

Můžeme použít na:

 • WC sedátka
 • kliky, madla nákupních košíků (ocení hlavně maminky s malými dětmi), madla v MHD….

Já osobně používám i na ruce. Toto použití není dle informací v katalogu Eurony doporučeno. Použijte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko. 

 

Univerzální čistící prostředek

Pokud chcete větší balení na větší povrchy, zvolte tento produkt. Je vyroben také na bázi alkoholu, snadno biologicky odbouratelný, praktický.
Použít můžeme na všechny omyvatelné povrchy – plastové, keramické, glazurované, kovové….
250 ml. Objednejte pod kodem 3059.

Tekutá mýdla s Aloe vera

Naše mýdla jsou 4x koncentrovaná s bohatou krémovou konzistencí, obsahují Aloe vera, jsou bez barviv a parabenů. Můžeme si vybrat z mnoha parfemací i hypoalergenních. Pro dokonalé umytí rukou stačí velmi malé množství.
400 ml
Objednávejte zde v sekci „body care“

Další tipy

Vyhněte se úzkému kontaktu s lidmi s akutním respiračním onemocněním.

Nedotýkejte se rukama obličeje, nemněte si oči. Snížíte tím riziko přenosu viru prostřednictvím rukou z kontaminovaných předmětů.

Pozor na půjčování některých předmětů. Nepůjčujte si mobilní telefony, sklenice, příbory, u dětí hračky apod.

Zvyšujte svoji odolnost!

 • jezte pestrou stravu,
 • zvyšte přísun přirozených vitamínů (ovoce, zeleniny),
 • otužujte se,
 • dodržujte přiměřenou fyzickou aktivitu, choďte pravidelně na procházky na čerstvém vzduchu,
 • často větrejte místnosti, kde pobýváte,
 • dbejte na kvalitní a dostatečný spánek.

Pestrá a vyvážená strava bohatá na vitaminy

V Euroně máme hned několik možností, co objednat a zásobit se. Navíc si objednáme z pohodlí domova a dopravce nám přiveze až ke dveřím 🙂

Zdravé 100% přírodní tyčinky

Zdravé 100% přírodní tyčinky z Eurony obsahují přesně to, co potřebujeme! Obsahují nejkvalitnější složky jako jsou ovoce, ořechy, semena, spirulinu a další… většina v RAW kvalitě. Nejsou doslazované, bez konzervantů, bez laktozy, bez lepku. Mám je moc ráda, na výběr je z mnoha druhů, úžasně zasytí a dodají energii. Vždy mám nějakou s sebou.
Objednejte v sekci Purebar…JETBAR

Salátky z lososa

Pro mě top produkty! Jsou opravdu delikátní! 100% přírodní salátky, základem je vysoce kvalitní losos atlanský z RAS chovu. Na výběr opět několik variant. Porce ideální pro lehký zdravý oběd nebo vydatnou svačinu. Objednejte v sekci Purebar – SEABAR – speciality z lososa.

Víte, jak dlouho může virus chřipky přežívat v prostředí? Čím chladnější, drsnější a vlhčí povrch, tím delší je přežívání viru chřipky, uvádějí odborníci.

 • tvrdé neporézní hladké povrchy (plast, kov) – až 48 hodin
 • oblečení, papírové kapesníky, papír – až 12 hodin
 • ruce – až 5 minut

Co použít, když už marodíme?

Vyležet, vypotit a užívat symptomatickou léčbu (teplotu srážet antipyretiky, užívat vitamin C ve vyšší dávce, preparáty obsahující zinek a výtažek z rakytníku pro posílení imunity, bylinkový čaj s medem a event. přípravky na odkašlávání).
Co však mám já vždy doma kromě těchto přípravků? Jsou to 2 produkty, které nám nejednou už HODNĚ pomohly!

S.O.S. Aloe vera sprej

Už jsem četla snad stovky nadšených recenzí na tento klenot. Jednu vám níže vložím – je od mé maminky a je hodně vtipná 😀
Sprej obsahuje 90% čistého nejkvalitnějšího Aloe vera gelu a výtažek z 19 bylin + alantoin a panthenol. Zklidňuje, hydratuje a chladí při nejrůznějším podráždění pokožky – poranění, popálení, bodnutí hmyzem, po opalování. A jelikož ho můžeme použít i na sliznice, tak ho stříkáme do krku, když začne bolet. A do nosu při rýmě (tip: pokud by byl pro vás do nosu moc silný, nařeďte do malé lahvičky vincentkou) Prostě dokonalá lékárnička první pomoci do kabelky. Objednací kód 6018.

A teď tu recenzi: „Píši o jednom zázraku z Eurony. Ve středu 6. února jsem měla odjet na 15 dní na Sri Lanku. V neděli jsem dostala rýmu. Mám chronicky nemocné průdušky a příkaz každé nachlazení řádně vyležet. Obvyklý průběh je rýma – pálení v krku- kašel- zvýšená teplota, bolest hlavy, užívání Klacidu 10 dní . Přijela jsem v pondělí ke Kristině pro antibiotika ve stádiu rýma + pálení v krku a s vyhlídkou zkažené dovolené. Nabídla mi cosi, co vypadalo jako intim sprej ať si stříkám do krku a nosu. Úterý jsem proležela v posteli, ve středu balila na letiště, několikrát denně intim sprej do krku. Ve čtvrtek prakticky bez rýmy a zvládli jsme s přítelem (také s postřikem) i teplotní šoky klimatizovaného autobusu a parna venku. Bez tohohle zázraku z Eurony už ani ránu.“ M.Š.

S.O.S. breath therapy

Děti ho vyžadují do pokojíčku večer před spaním i když nemarodí 😀
Obsahuje 100% přírodní eukalyptový olej, silici z máty peprné, jalovcovou silici a tea tree. Buď stříknete do prostoru a nebo přidávám i do ultrazvukového ineriérového zvlhčovače vzduchu.

Při virózách působí preventivně díky antiseptickým účinkům. Uvolňuje dýchací cesty. Objednací kód 6049.

Pin It on Pinterest

Share This