Přírodní opalovací
řada

Minerální nebo chemický UV filtr?

K čemu je nám slunění dobré a jak nás může naopak ohrozit? Jaké jsou rozdíly mezi opalovacími krémy s chemickým a minrálním UV filtrem? Co je pro nás vhodnější a proč? Toto všechno se dočtete v mém článku na blogu.

Přírodní opalovací řada od Eurony

Opalovací krém SPF 25

kód 6078, 100 ml

OCHRANA

Ochranný krém obsahuje minerální filtry chránící před UVA i UVB zářením. Je obohacený o rýžový a kokosový olej, Aloe vera a extrakt z papáji, které hloubkově vyživují pokožku, zabraňují jejímu předčasnému stárnutí a pomáhají předcházet pigmentovým skvrnám. Krásně se roztírá, rychle se vstřebává bez pocitu mastnoty. Je voděodolný a nádherně voní po ananasu a papáji. Je mimořádně šetrný  pokožce. Vhodný od 3 let. Je testován SZÚ. 

Moje zkušenost: krém se krásně roztírá a rychle vstřebá, nezanechává bílý film, pokožka je krásně rozzářená. A nádherně voní. 

Balzám po opalování

kód 6079, 100ml

INTENZIVNÍ REGENERACE

Zklidňující regenerační balzám s panthenolem a alantoinem pečuje o pokožku podrážděnou sluncem. Přírodní složení obohacené o rýžový a kokosový olej, Aloe vera a extrakt z papáji hloubkově hydratuje, podporuje obnovu buněk a chrání pokožku před předčasným stárnutím. Má mírný chladivý efekt a je vhodný od 3 let. 

Ochranný sprchový gel

kód 6080, 250 ml

ZKLIDNĚNÍ A HYDRATACE

Zklidňující regenerační sprchový gel s panthenolem a alantoinem jemně očišťuje, harmonizuje a osvěžuje pokožku namáhanou sluncem. Dodává hloubkovou hydrataci, podporuje obnovu buněk a chrání před předčasným stárnutím. Vhodný od 3 let.

Ochranná pleťová maska

kód 6081

HLOUBKOVÁ OBNOVA

Rozjasňující liftingová maska na bázi alginátu z mořských řas s vysokým obsahem minerálů. Přírodní složení obohacené o extrakty z ananasu a papáji s množstvím antioxidantů hloubkově vyživuje a regeneruje pleť, chrání proti působení volných radikálů a redukuje černé tečky. Podporuje buněčnou obnovu a stimuluje tvorbu kolagenu. Odstraňuje známky únavy a zanechává pleť vyhlazenou, odpočatou a zářivě svěží

Desatero bezpečného opalování

K letním měsícům neodmyslitelně patří opalování. Slunce nám zlepšuje náladu a je pro nás také hlavním zdrojem vitaminu D. Sluneční paprsky však přestavují i jistá rizika pro naše zdraví. Následkem nadměrného vystavení slunečním paprskům může být celá řada zdravotních obtíží. Proto je zcela zásadní nepodcenit prevenci a dodržovat důležité zásady bezpečného opalování i při běžných venkovních aktivitách. 

1. Ochranu volte dle Vašeho fototypu a klimatického pásmu

Každý jsme jiný a každý z nás může pobývat na slunci jinak dlouhou dobu. Pro většinu lidí s výjimkou fototypu 1 je při pobytu v ČR vhodný střední stupeň ochrany SPF 25

2. Dostatečné množství

Vždy použijte dostatečné množství krému. Zde se opravdu nevyplatí šetřit! Chráníte sebe a své děti. Vždy je lepší trochu krému přidat. 

3. Opakujte

Aplikaci je během dne potřeba opakovat. I když je krém voděodolný, nevydrží na pokožce stále. Mažte se znovu hlavně po koupání, ale i po utírání ručníkem a pocení.

4. Nic nechrání 100%

Pamatujte, že žádný opalovací prostředek nechrání 100%. I opalovací krémy s nejvyššími SPF nechrání kompletně. Je potřeba omezit dobu na přímém slunci a chránit se oblečením či slunečníkem. 

5. Pokrývka hlavy

Chraňte se pokrývkou hlavy a oči brýlemi. Předejdete bolestem hlavy, nevolnosti či dokonce zvracení. Zároveň tak chráníte i citlivý obličej (klobouk, kšiltovka)

6. Dostatek tekutin

V létě mnoho tekutin ztrácíme pocením, které slouží k ochlazení našeho těla. Doplňujte tekutiny po menších množstvích zato často. 

7. Kolem poledne – vyhněte se slunci

Mezi 11 – 15 h  se raději schovejte a dejte si siestu, jako to dělají jižní národy. V tuto dobu je slunce totiž nejsilnější. 

8. Pozor na děti

Děti mají mnohem citlivější a hlavně tenčí a propustnější pokožku. I proto není u nich doporučováno používat chemické filtry. Ty nejmenší děti přímému sluníčku nevystavujte pokud možno vůbec. 

9. Po opalování balzám

Pokožku namáhanou sluncem po jejím šetrném očištění a osprchování ošetřete zklidňujícím balzámem po opalování. 

10. Pleť a dekolt

Tyto partie jsou nejcitlivější a je potřeba je chránit nejvíce. Známky stárnutí jsou právě na těchto místech nejméně vítané. 

Kolik procent odfiltrují krémy s faktorem:

SPF 15 – propustí do kůže 1/15 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 93% paprsků.
SPF 30 –propustí do kůže 1/30 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 97% paprsků.
SPF 50 –propustí do kůže 1/50 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 98% paprsků.

Nejvyšší možný faktor na obalu je SPF 50:

Sami vidíte, že rozdíl mezi faktorem 15 a 50 není velký. I z tohoto důvodu už pár let nenajdeme krémy s  označením vyšším než SPF 50. Rozdíl mezi SPF 50 a SPF 100 tvoří nějakých 0,003%. Bylo to matoucí, označení SPF  100 navozovalo pocit 100% ochrany (což není možné) a přitom odfiltroval jen o pár tisícin procenta více. Evropská komise rozhodla používat jako nejvyšší možný faktor ochrany SPF 50. Pokud má tedy například i 90, stejně nese krém označení SPF 50.

Zjednodušené počty:

Pokud potřebujete vědět, jak dlouho můžete na slunci pobývat, zjednodušeně si jej můžete vypočítat tak, že váš čas (dle fototypu) vynásobíte faktorem. Příklad: svých 10 minut vynásobíte 25 (SPF faktor) = 250 minut (asi 4 hodiny). To platí pouze v tom případě, že aplikujete dostatečné množství a opakujete (po pocení, koupání…).  Dobu 4 hodin během 1 dne nepřekračujte.

Jaký jste fototyp?

Každý jsme jedinečný a každý máme v kůži různé množství kožního pigmentu melaninu, který chrání organismus proti UV záření. Je to dáno také geneticky. Na základě dlouhodobého vývoje a nutnosti přizpůsobit se přírodním podmínkám vznikly v různých populacích rozdíly v pigmentaci kůže. 

Fototyp vyjadřuje intenzitu pigmentace = přirozeného zbarvení kůže a určuje se podle reakce kůže na expozici jarnímu nebo časně letnímu polednímu slunci. Tato reakce koreluje s pigmentací kůže, barvou očí a vlasů. Čím má člověk světlejší kůži, vlasy a oči, tím nižší je číslo kožního fototypu. Se stoupajícím číslem fototypu odolnost kůže vůči slunečnímu záření stoupá. Níže popisuji 4 fototypy typické pro naši oblast. 

Fototyp 1

Nápadně světlá pleť, rezavé vlasy, velké množství pih, modré oči. Při pobytu na slunci se prakticky vždy spálí, kůže nezhnědne.
Čas, za který se kůže spálí, je mezi 3 až 10 minutami

Fototyp 3

Světle hnědá pleť, hnědé až tmavé vlasy, hnědé oči. Dobře se opalují, málokdy se spálí, spálení mírné.
Čas, za který se kůže spálí je mezi 20 a 30 minutami.

Fototyp 2

Světlá pleť, pihy řídké, světlé vlasy, modré, zelené či šedé oči. Opalují se do červena, často se spálí.
Čas, za který se kůže spálí, je mezi 10 a 20 minutami.

Fototyp 4

Tmavá pleť, velmi tmavé vlasy i oči. Kůže není citlivá na slunce, opálí se rychle a hodně, opálení dlouho vydrží. 
Čas, za který se kůže spálí, je 40 minut.

 

První objednávka – jak ji mít nejvýhodněji?

Rozhodli jste se poprvé objednat svoji Euronu? Doporučuji nezaváhat! Stejně, jako tehdy já. Jen při vaší první objednávce máte totiž možnost získat výhody a dárky v hodnotě 1323 Kč. A to ještě není všechno! Navíc získáte ještě o 5% výhodnější nákupní ceny v...

Pleťová maska – první testování

Dneska jsem pro vás testovala novou masku. Jsem nadšená! Mám po ní úplně hebkou a vypnutou pleť. Navíc nádherně voní. A stačí jí mnohem méně, než je psáno v návodu!!! Takže jako s celou Euronou…😁
Balení obsahuje 2 sáčky, jeden je určený na 3 aplikace. Masku si přímo před použitím smícháte – prášek ze sáčku s vodou. Je tak vždy čerstvá. Na jednu masku se má použít jedna polévková lžíce. Postupovala jsem tak… Ale bohatě by stačila vrchovatá čajová lžička! Hodně masky mi v hrníčku zbylo. Samozřejmě je potřeba i stejně ponížit i objem vody.

A teď trocha počtů: katalogová cena je 299 Kč. Dle návodu na 6 aplikací. Jedna by stála cca 50 Kč.

Po mé zkušenosti: z celého balení namícháme víc… přibližně dvojnásobek = 12 aplikaci. Jedna pak stojí 25 Kč. S vlastním zákaznickými účtem nakupujete za ceny A ( bez 20% marže). Jedna aplikace pak bude stát necelých 21 Kč.

Chcete ji také? Stačí kliknout a přejít do e-shopu.

Jako moji čtenáři máte již na první nákup výraznou slevu (nakupujete bez 20% maloobchodní marže). Stačí zadat v objednávce heslo pro hosta 420-2139536441 (pokud se vám nepropíše samo). Sleva se odečte automaticky v košíku.

Objednáváte poprvé? Pak na vás čeká pár výhod navíc – přečtěte si, jak je získat a ušetřit ještě víc!

Kontakt

Vyplňte všechny potřebné údaje a já se Vám ozvu co nejdříve zpět.

Ozvěte se mi!

MUDr. Kristina Pitrová
Rubínová TOP manažerka Eurony

Využijte nákup za velkoobchodní ceny.
Zadejte při prvním nákupu na webu Eurony
ID poradce: 420-4770604285

Potřebujete poradit? Napište mi nebo jednoduše zavolejte.
kristina.pitrova@zdravadrogerie.cz
tel: +420 775 991 521

Chudenická 1056/38, Praha 10, 10200
IČ: 74736230

Pin It on Pinterest

Share This